Putování po zoologických zahradách v Německu a Švýcarsku. Termín 27.6. - 4. 7. 2025. Rezervováno 16 ze 40 míst
Při tomto zájezdu poznáte nejvýznamnější ZOO a nádhernou přírodu Švýcarska. V této malé Evropské zemi byly vybudovány jedny z nejhezčích ZOO na světě.
PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den Odjezd z Uherského Hradiště a Brna v pozdně večerních hodinách.
2. den Odjezd z Jihlavy, Prahy a Plzně v nočních hodinách. Olching Bird Park ptačí park se nachází 20 km od bran Mnichova, zasazený do krásné lužní krajiny Amper, na ploše 20 000 m². V areálu se můžete kochat četnými přírodními voliérami, rybníky a venkovními výběhy, ve kterých lze obdivovat kolem 600 ptáků (cca 150 druhů) ze všech koutů světa. Ptačí park Olching je známý svou biologickou rozmanitostí a populací vzácných ptáků. Vzácné druhy: orel chocholatý, ostříž novozélandský, ostříž aplomado, káně šakalí, jestřáb gabar, výr guinejský, 2 druhy motmotů, sýček brahmínský, výreček indický, nestor kea, aymara šedoprsý, amazoňan panamský, ary a dalších asi 20 druhů papoušků, nebo chřástal kropenatý.
ZOO Mnichov- Hellabrunn- je trochu netradiční ZOO umístěná v údolí místní řeky Isaar. Toto prostředí je svým geografickým členěním jako stvořené pro přírodní rezervaci. Není to klasická ZOO s klecemi a výběhy, ale spíše safari kde zvířata žijí z velké míry v přírodních výbězích. Návštěvník se k nim může dostat velmi blízko a vidět je trochu z jiné – přírodnější – perspektivy. A i tam kde jsou mříže a zábrany, tak jsou provedeny co nejvíce „kontaktně“. Druhá nejnavštěvovanější zoo Německa byla otevřena v roce 1911, přečkalo první světovou válku, ovšem poté byla uzavřena. Opětovně otevřena v roce 1928 jako první Geo-Zoo, kde byla zvířata chována ne dle systematiky, ale podle zoogeografických oblastí svého výskytu. Tento koncept je z větší části uplatňován i v současnosti. Zoo se rozkládá na ploše asi 40 hektarů a chová asi 19.000 kusů 740 druhů zvířat. Z nejzajímavějších expozic můžeme jmenovat Urwaldhaus – výběhy a tropická hala pro gorily, šimpanze a vzácné kočkodany muido, stejně jako akvárium s korálovými útesy a některými druhy plazů. V těsné blízkosti se nachází i akvárium s více než 200 druhy ryb. Welt der Affen jsou expozice věnované primátům – orangutani sumaterští, drilové, giboni stříbrní, chápani hnědohlaví, stejně tak některé druhy drápkatých opic a lemurů. Z australských zvířat uvidíme dva vzácnější druhy klokanů – bažinné a hbité. Dominantou je historický pavilón slonů s obrovskou byzantskou kopulí. V africké savaně najdeme kudu velké, antilopy losí nebo vzácné gazely Benettovy, stejně jako rozsáhlý, skalnatý výběh pro paviány pláštíkové. Svou stavbou je zajímavý Dschungelwelt, tropická hala s volně létajícími ptáky, terárii s plazy, kaloni a výběhy koček rybářských. Nedávno prošly rekonstrukcí výběhy „polárních“ zvířat – lední medvědi, lachtani hřivnatí, 4 druhy tučňáků. Z dalších zajímavých zvířat uvidíme indické nosorožce, jávské bantengy, takiny indické, bizony lesní nebo bércouny Petersovi. Další dominantou zoo je 18 metrů vysoká a na ploše 5000 metrů čtverečních se rozkládající voliéra pro především brodivé a vrubozobé ptáky. Nocleh v hotelu Ibis Budget u Mnichova.
3. den Curych –město, které patří mezi jedno z nejzajímavějších a nejhezčích švýcarských měst. Staré město leží na obou stranách řeky Limmat, která vytéká z jezera. Návštěva ZOO - jedna z nejlepších zoologických zahrad světa která byla otevřena široké veřejnosti v roce 1929. Dnes v ní žije cca 3400 zvířat, které představují 345 druhů. ZOO je rozdělena podle zoogeografických oblastí na část Jižní Amerika, Euroasie a Afrika. Součástí areálu je i dětská zoo (Zoolino) , kde děti mohou poznat např. různá hospodářská zvířata, kterých se mohou i dotknout, nakrmit je či je vyhřebelcovat. Součástí je také tropický ptačí pavilon, ZOO je známa odchovy nestorů kea. ZOO se vždy snažila a snaží co nejvíce napodobovat přírodní podmínky, v nichž zvířata žijí. Jedním z jejích velkých projektů je podpora národního parku Masoala. Na jedné straně umožňuje zvířatům žít v prostředí suplujícím jejich přirozené životní podmínky – to je expozice deštného pralesa –, na straně druhé představuje skutečnou madagaskarskou Masoalu jako turisticky atraktivní místo. Pavilon Pantanal. Spousta nových expozic: Kaeng Krachen – jeden z nejmodernějších pavilónů pro slony na světě, pavilón Austrálie, kde největším lákadlem jsou koaly. Lewa Savanne – 2020, nejnovější dokončený projekt zoo, nádherná kopie africké savany se žirafami, zebrami, africkými antilopami, nosorožci tuponosými a hyenami skvrnitými. Voliéra Mythen quai: tangara vavřínová, charmozin červenoboký, korunáček vínorudý, bulbul himálajský – jediný chov, bulbul bělouchý. Nocleh v hotelu Ibis Baden Neuenhof.
4. den Bern – ZOO Dählhölzli – menší ZOO která se zaměřuje na severské druhy zvířat, uvidíme zde pižmoně, tuleně... V roce 2011 zde odchovali první papuchalky v zajetí. Součástí vivárium s tropickými termity, ptáky nebo drápkatými opičkami. V přilehlé oboře (5 ha) můžeme pozorovat zubry a další zvířata. Fakultativně prohlídka města Bern – medvědí díry s tak příznačnými heraldickými medvědy, historické uličky s podloubími a kašnami, parlament.
Papiliorama hlavním lákadlem je pavilon s tropickými motýly. Můžete tady vidět až 60 druhů tropických motýlů, více než 1500 jedinců. Návštěvník může sledovat jejich životní cyklus od vajíčka až po motýla. V pavilonu Nocturama se můžete procházet tropickým středoamerickým pralesem při umělém svitu měsíce a seznámit se tak se zajímavými živočichy, kteří jsou aktivní během noční doby. Například netopýři, kteří celou dobu volně poletují kolem vás. Chovají různé opičky, mývaly jižní, paky nížinné nebo veverky yukatánské. Když vstoupíte do pavilonu Jungle Trek, ocitnete se v středoamerické džungli. Jako jediní v Evropě vystavují strdimily obojkové, sojky yucatanské a drozdce tropické. Nocleh v hotelu Ibis Baden Neuenhof.
5. den ptačí park Ambigua – nový ptačí park zaměřený na papoušky. Na zhruba 3000 m2 je k vidění více než 100 různých druhů ptáků, především papoušků. Mnoho z těchto druhů ptáků je ve své domovině kriticky ohroženo. Ptačí park Ambigua je proto členem EEP (European Endangered Species) a podporuje programy na ochranu některých druhů. Chovají zde ary rudouché, horské, zelené, marakány, papoušky vějířové, chocholaté, kapské i šedohlavé, guarouby, kakadu havraní, lori zelenoocasé a mnoho dalších.
Tierpark Lange Erlen – park zaměřený na chov původních evropských druhů. Kromě jelenů a daňků žijí v přírodních oborách rysi, divoké kočky a divočáci. V dětském koutku jsou osli, poníci, kozy, ovce a morčata. A v prostorných voliérách můžete pozorovat mnoho různých druhů ptactva. Rybníky obývají labutě, husy a kachny. V parku volně žijí pávi, čápi a volavky. Nocleh v hotelu BB nebo Premiére Classe u hranice ve Francii.
6. den Basilej – světoznámá ZOO v půvabném anglickém parku, 13 ha, 5 600 zvířat. Podle magazínu Forbes druhá nejhezčí ZOO na světě. Byla založena v roce 1874 jako první švýcarská ZOO, součástí velké terárium, ptačí dům... Proslavila se odchovy indických nosorožců, okapi, tučňáků a primátů. Od založení byla „Zolli“, jak je zahrada hovorově nazývána, neustále rozšiřována a přestavována. Nyní se ZOO snaží o záchranu jednotlivých druhů a návštěvníkům vysvětluje ekologické souvislosti. Položila základy chovu oslů somálských, okapi, nosorožců indických a hrošíků liberijských. Pavilón primátů – 3 druhy lidoopů, titiové červení, chápani vlnatí. Historický pavilón antilop – žirafy kordofánské, okapi a kudu malí. Tembea – zrekonstruovaná expozice afrických slonů, nově zrekonstruovaný historický pavilón ptáků – 40 druhů ptáků, unikátní africké expozice Gamgoas – lvi a krokodýli, termiti a mangusty trpasličí a expozice Etosha – veverky kapské, rypoši, damani, gepardi, psi hyenoví, bércouni, snovači.
Nocleh ve stejném hotelu BB nebo Premiére Classe u hranice ve Francii.
7. den ZOO Mulhouse - zoologická a botanická zahrada založena už v r.1868. V současnosti má rozlohu 25 ha, chová přes 1200 zvířat ve zhruba 200 druzích a pěstuje na 2700 rostlin. Kromě lesíků se starými stromy, luk a vodních ploch ji tvoří také tematické krajinné „zahrady“ – kosatcová, tulipánová, rododendronová, zahrada alsaských rostlin apod. Zoo se specializuje na záchranu vybraných ohrožených druhů. K raritám patří filipínský sambar skvrnitý, v přírodě téměř vyhubený, dále psi pralesní, levharti obláčkoví, medvědi lední, bércouni Petersovi, jeleni bucharští, okapi, takini čínští, mundžaci chocholatí, nahuři, pižmoni, pekari Wagnerovi, okapi. Špičková je expozice primátů, která čítá 33 druhů, mezi nimiž jsou třeba gibon bělolící, gibon žlutolící, kočkodani čepičatí, Rolowayovi a Hamlynovi, malpy žlutoprsé, tamaríni pestří, sifakové černohlaví, lemuři rákosoví, korunkatí, Sclaterovi, bělopásí, nebo raritní lemuři šedohlaví. Chovají zde 91 druhů ptáků ve více jak 520 kusech. K zajímavým chovancům patří papoušci kapští nebo hrdličky sokorské. Cesta domů.
8. den Příjezd v ranních hodinách.
Změna programu vyhrazena, program bude přizpůsoben aktuální situaci.
Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.
V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!